Homepage | Novinky & tiskové zprávy | Fotogalerie | Sitemap | english | facebook

Sustainable
energy saving building

Tématem současnosti je udržitelnost, tvorba příjemného pracovního prostředí, ohleduplnost k okolí a úspora energií. V Erste Group Immorent tuto filozofii respektujeme již od našeho vstupu na český trh v roce 1997 u všech našich budov. ENTERPRISE je certifikována BREEAM EXCELLENT.

Kanceláře v ENTERPRISE jsou promyšleny do posledního detailu. Víme, že příjemné pracovní prostředí má pozitivní vliv na produktivitu a efektivitu lidské práce. Všechna okna jsou osazena venkovními žaluziemi s možností individuální regulace stínění a pronikání slunečního záření. Ty zabraňují pronikání tepla do budovy a šetří až 25 % nákladů na chlazení. Velké prosklené plochy rovněž snižují náklad na osvětlení, a to až o 15 %.

Kvalita pracovního prostředí je umocněna přívodem až 100 % čerstvého vzduchu, možností individuálního nastavení vnitřní teploty a regulací vlhkosti. Otevírací okna umožňují přímé větrání prostor, což přispívá k celkovému komfortu nájemců. 

Tepelná čerpadla umístěná na střeše budovy vylepšují účinnost vytápění prostor a ušetří až cca 20 % těchto nákladů. Spotřeba energie je monitorována elektronickým systémem správy budovy, který umožňuje optimalizovat provozní náklady budovy. Celkové úspory nákladů na energie v porovnání s jinými budovami porovnatelné velikosti dosahují až 25 %.

V ENTERPRISE myslíme i na ty, kteří volí kolo jako dopravní prostředek. V přízemí domu je umístěna kolárna s kapacitou 50 kol, se šatnami a sprchami. Vstup je samostatný, přes příjemné prostředí parku.

Komfort nájemníků je naší prioritou, proto stavíme udržitelné, energeticky nenáročné a hodnotné budovy s důrazem na perfektní pracovní prostředí.

02

Okna zajišťují dostatek denního světla, jsou také vybavena žaluziemi pro příjemné zastínění, pokud bude světla přebytek.

01

Kvalita pracovního prostředí je posílena možností individuální kontroly a nastavení vlhkosti a klimatu v každé místnosti.

03

Díky promyšlené možnosti dělit kancelářskou plochu nabízíme dostatek pracovního místa při dodržení vysoké efektivity.

04

Protihluková stěna a kvalitní okenní systémy ochrání budovu od případného venkovního hluku z magistrály.