×
 
5. 5. 2021
Umění v Enterprise Office Center

Nová pražská dominanta Enterprise Office Center má umění zapsané přímo ve své DNA. Nejenže ji odborná porota prestižní architektonické soutěže MIPIM zařadila mezi TOP 100 nejlepších administrativních staveb světa, ale ve velkoryse řešeném a veřejnosti dostupném proskleném foyer právě teď nabízí všem návštěvníkům nevšední zážitek. Expozici soch jednoho z nejvýraznějších současných českých sochařů Michala Gabriela. V rámci instalace Proměny vedle klasických figur nebo skupiny „jezdců“ představí i sousoší vytvořené 3D tiskem.  
„Jsme přesvědčeni, že umění obohacuje náš život, vytváří velmi příjemnou atmosféru pro nájemníky a jejich zaměstnance a rovněž je inspirativním prostředím pro obchodní partnery, dodavatele, ale i všechny návštěvníky,“ uvedl Tomáš Velemínský, jednatel společnosti Erste Group Immorent, která stojí za projektem Enterprise Office Center. „Nejdůležitější je, aby se lidé v Enterprise cítili dobře. Aby měli pocit, že budova, ve které pracují nebo vedle které bydlí, je součástí něčeho zajímavého, inspirativního, kde se pořád něco děje. A tak jednou z prvých akcích je právě instalace soch sochaře Michala Gabriela, která oživí vstupní prostory Enterprise,“ dodává Tomáš Velemínský.

„Proměny vyjadřují nejen změnu přístupu a trendů v sochařství – 3D tisk a jeho využití na poli současného umění –, ale také proměnu prostoru samotného. Sochy vystavujeme v krásné budově v mimořádně zajímavém interiéru. Přál bych si, aby bylo více takových investorů, kteří dokáží myslet ve svých projektech i na umění. Nepřináší jim to přímé zisky, ale hodnoty, které jsou v životě nepostradatelné. V dnešní době, kdy čím dál méně lidí navštěvuje galerie, je to velice zásadní rozhodnutí,“ říká sochař Michal Gabriel.

Díky přirozenému spojení reprezentativní architektury a umění se prostory Enterprise (a přilehlý park) mohou stát novodobou galerií, součástí architektonického řešení totiž bylo i trvalé umístnění různých uměleckých děl i krátkodobých instalací, které obohatí pražskou kulturu o díla současného umění v interakci s moderní architekturou.

 „Oceňuji, že umění se stane nedílnou součástí interiérů administrativního centra Enterprise. Developer podpoří vnímání budovy jako prostoru krásného a zároveň důvěryhodného. Hala, přilehlé chodby a zejména atraktivní a veřejnosti dostupné foyer se mění na jednotně koncipovanou galerii, demonstrující kulturnost a kultivovanost developera,“ říká galerista Ondřej Škarka.

Podle nedávné studie International Art Consultants / British Council for Offices se 9 z 10 firem domnívá, že díky přítomnosti umění se z jejich pracovního prostředí stane příjemnější místo, a 6 z 10 je přesvědčeno, že umění zvyšuje kreativitu zaměstnanců. Celých 54 % oslovených firem potom potvrzuje I pozitivní přínos kopior handväskor umění pro stanovování jejich korporátních hodnot.

 

×
Portál nájemce - přihlášení

Pokud jste neobdrželi potřebné údaje pro vstup do Portálu nájemce, obraťte se prosím na správu budovy.